BERMUDSKÝ TROJUHELNÍK

 

    VELIKÁ ZÁHADA TÉTO PLANETY !!

      

Jako bermudský trojúhelník anebo také ďáblův trojúhelník je označována oblast ležící mezi Miami na Floridě (případně jižním cípem Floridy), Portorikem (město San Juan) a Bermudami na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku. Zahrnuje tak i část Sargasového moře a protéká jím Golfský proud (resp. systém Golfského proudu). Někteří autoři však trojúhelník protahují dál směrem do Mexického zálivu, Karibského moře nebo dokonce až k Azorám, čímž vzniká méně známý Bermudský čtyřúhelník (kosočtverec). Bermudský trojúhelník není schváleným a uznávaným zeměpisným názvem a měl by proto být psán s malým písmenem na začátku.

Oblast bermudského trojúhelníku má (především mezi příznivci záhad a nevysvětlitelných jevů) pověst oblasti s údajně výrazně zvýšeným výskytem „záhadného“ mizení lodí a letadel nebo případy lodí nalezených bez posádky bez logického důvodu pro opuštění plavidla. Oficiální zdroje (státní orgány, vědecké instituce, pojišťovny) však nic takového nepotvrzují, neexistují ani oficiální statistiky, které by potvrzovaly zvýšený výskyt nehod neobvyklých nebo nevysvětlených.

 

 EXISTUJÍ TROJUHELNÍKY DVA. DRUHÝ JE V TICHÉM OCEÁNU, NAZÝVANÝ JAKO ĎABLOVO MOŘE. V ZÁŘÍ 1980 SE ZDE ZTRATILA MOHUTNÁ LOĎ DERBYSHIRE. ZÁHADA BYLA VYSVĚTLENA AŽ PO 14 LETECH, V ROCE 1994.

   ELEKTORNICKÁ MLHA, BRÁNA ČASU, KOLIZE REALNÉHO ČASU A PROSTORU !!  MIZÍ LETADLA, LODĚ, LIDI.. ZMIZENÍ VYSPĚLÉ ATLANTIDY ??

         cs.wikipedia.org/wiki/Bermudský_trojúhelník