Blog

PETICE ZA ZISKÁVÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ Z ÚP NA POŘÍZENÍ MOTOMEDŮ

15.07.2015 16:47

MOTOmed je trenažér mírně připomínající rotoped. Na rozdíl od rotopedu však pacient při šlapání na MOTOmedu nemusí (ale může) vyvíjet přímou fyzickou sílu, pomoci elektromotoru dokáži šlapky s připevněnými končetinami pohybovat za něj. Díky této funkci je MOTOmed vhodný a účinný nástroj k možné rehabilitaci lidí s širokým spektrem diagnóz, jako jsou například lidé po cévní mozkové příhodě, lidé po úraze s přerušenou míchou, pacienti po operaci páteře, lidé s vážným neurologickým onemocněním (Roztroušená skleróza, myopatie, parkinsonová nemoc), DMO a další. V uvedených případech se jedná o lidi s těžkým tělesným postižením, kteří jsou většinou celodenně upoutání na invalidní vozík a kteří tak mají možnosti pohybu velice omezené.  

     Tito lidé si díky cvičení na tomto typu přístroje mohou co nejdéle udržovat alespoň dosavadní úroveň jejich zdravotního stavu, což samo o sobě vede k oddálení doby, od které se tito lidé stávají v ještě větší míře závislými na pomoci okolí a mimo jiné i na dalších typech nákladných zvláštních pomůcek. MOTOmed je pro tyto lidi tedy po mnoha stránkách velmi přínosný přístroj, který jim bezesporu dokáže velmi zkvalitnit život. Není proto divu, že je MOTOmed mezi těmito lidmi tak žádaný. Přes svojí vyšší pořizovací hodnotu je však pro většinu z nich nedostupný.

     Proto jsme přesvědčeni, že by měl být ve výše uvedeném seznamu zahrnut velmi užitečný a účinný rehabilitační přístroj MOTOmed či přístroj s ním funkčně srovnatelný.

     Děkujeme!

 

Celá žádost paní ministryni, jakož i žádost pro pana ministra zdravotnictví o podporu uvedení MOTOmedu na seznam je k nahlédnutí na stránkách spolku: www.spolekfreewill.cz

 

    Děkujeme za podporu!

 

PETICE FREEWILL

POSTELE PRO DĚTI V HRANICÍCH NA MORAVĚ

12.10.2014 16:44

Pavel Badač a jeho spolek nyní zařizují postele pro děti v Dětském domově v Hranicích na Moravě. 

 

Pokud chcete přispět, jedna z možností je na transparentní účet :  2700441519 / 2010 VS: 3421

 

Bližší info www.spolekfreewill.cz/news/postele-pro-detsky-domov-v-hranicich/

PROJEKT BEZÚROČNÉ PŮJČKY VE FREEWILL

12.10.2014 16:36

 

 

         Občanské sdružení Freewill, jinak podle nové legislativy roku 2014 tzv. Spolek,

 

uskutečnilo nový projekt na půjčky pro sociálně slabé spoluobčany a možnost zasílání příspěvků na tento účel.

 

 Příspěvky je možné zaslat na transparentní účet : 2200635309/2010, číslo variabilního symbolu 4.

 

 


Více zde: www.spolekfreewill.cz/projekty/aktualni/bezurocne-pujcky-pro-socialne-slabsi-spoluobcany/

První zpráva

11.02.2014 23:00

Dnes byl spuštěn náš nový blog. Prosím sledujte jej, budeme se snažit přinášet vždy aktuální informace. Číst zprávy tohoto blogu je možné i přes RSS kanál.

Občanské sdržení Freewill - MOTOMED PRO PANA LADISLAVA

 

V současné době občanské sdržení Freewill se sídlem Tichá u Frenštátu pod Radhoštěm hledá potřebné finanční prostředky pro pana Ladislava Moinara z Orlové na Severní Moravě. Motomed je velmi důležitá pomůcka pro tělesně postižené v oblasti procvičování kloubů a svalů. 

Pokud se rozhodnete příspět, můžete přímo na Freewill 2700441519/2010 , var. symbol 3151

odkaz na stránku je www.spolekfreewill.cz/news/motomed-pro-pana-ladislava/