STANISLAV MOTL A JEHO DOKUMENTY

 
   Holokaustu mohlo být zabraněno. Byla konference u ženevského pobřeží  Evian v hotelu Rojal ve dnech 6. - 15.7.1938.  Zúčastnilo se jí 32 zemí. Byl tam také Hans Habe, který usiloval o zabranění vyvraždění židů.Nepovedlo se to !! Západní civilizovaný svět se nedohodnul a prohrál !!
 
   Nakonec byla masová deportace Židů z nádraží Praha - Holešovice - Bubny. 
 
 
 
 
 
 
 
Michel Navrátil přežil Titanic jako čtyřleté dítě (14. - 15.4.1912). Až díky Motlovi se dozvěděl v 91 letech, že měl český původ díky svému otci. Zemřel 30. ledna roku 2001.
 
 
 
 
UFO V PRAZE

KAREL LANGENDORF- operní zpěvák, který působil i ve Vídni, byl v roli vězně a kopáče v Lidicích, když se vypalovaly ze dne 10. na 11.června 1942. Zpíval tam o půlnoci requiem, když tam hořel kostel. Byli tam vězni z Terezína.

 

GAVRILO PRINCIP - byl bosenskosrbský politický aktivista, který 28. června 1914 v Sarajevu spáchal atentát na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d’Este a jeho manželku Žofii Chotkovou, vévodkyni z Hohenbergu. Tato událost podnítila Rakousko-Uhersko k akci vůči Srbsku, která vedla k zahájení první světové války.

 

 

Byl vězněn v Terezíně. Zemřel na tuberkulózu 28. dubna 1918 v českém pevnostním vězení Terezín. V době smrti vážil pouhých 40 kilogramů.

 

cs.wikipedia.org/wiki/Gavrilo_Princip

 

 

KALVÁRIE LIDICKÝCH LETCŮ

 

Ti, co bojovali za nacismu za český stát - dva letci - Horák a Stříbrný a kterým nacisté popravili rodiny, se český stát za komunistů nezavděčil. 

 

JAKUB WEISS

   Nejen nacisté věznili lidi v táborech. Ale i Velká Británie uvěznila lidi v Palestině. Některé poslala i na Kypr. Jakub Weiss - československý občan zachránil hodně Židů v Osvětimi, nakonec byl uvězněn v Palestině. Edita Weissová z Karlových Varů jako jeho sestra chtěla pro něj milost, ale nakonec byl dne 28. července 1947popraven ještě se dvěma kolegy. Milost žádal po 2. světové válce dokonce i politik - ministr zahraničních věcí Jan Masaryk. Ale neuspěl. Deset měsíců po jeho smrti vzniknul stát Izrael a skončily konflikty mezi Velkou Británii a Židy. Historie je plná paradoxů. 

JOSEF VÁCLAV SLÁDEK - byl také mezi Indiány

 

Josef Václav Sládek (27. října 1845 Zbiroh[1] – 28. června 1912 Zbiroh) bylčeský spisovatelbásníknovinář a překladatel. Patří mezi zakladatele české poezie pro děti. Byl členem Akademie českých věd.

Překlady[editovat | editovat zdroj]

Přeložil 33 dramat od Williama Shakespeara, překládal též BurnseLongfellowaHartaLermontovaByronaColeridge a další.

Překládal i z dalších jazyků (dánštinašvédštinapolštinamaďarštinašpanělština, …), tyto překlady však už nejsou tak kvalitní jako překlady z angličtiny[zdroj?] a byly pro Sládka poněkud okrajovou záležitostí.

Dále se zachovalo velké množství novinových a časopisových článků a fejetonů, častým námětem těchto článků je jeho pobyt v USA.

 

cs.wikipedia.org/wiki/Josef_V%C3%A1clav_Sl%C3%A1dek

 

 

ILIČ SANČEZ RAMIREZ

 

  Zabil 2 tis. lidí. Půmové útoky. Podvody. Manipulace s lidmi. Ale jinak velmi dobrý řečník a vzdělaný člověk. Pohyboval se i v Praze. Šakal 70. a 80. let minulého století. Pocházel z bohaté rodiny ve Venezuele.

 

   Nejhledanější terorista na světě!!

 

FRANTA HABAN ZE ŽIŽKOVA

VZACNÁ PAMÁTKA PO PŘEDCÍCH A ZAJÍMAVÁ TURISTICKÁ ATRAKCE PRAVDĚPODOBNĚ Z ROKU 1 410 - ORLOJ NA STAROMĚSTSKÉM NÁMĚSTÍ V PRAZE. A MYSTÉRIUM TOHOTO ORLOJE. STAŘÍ ASI 600 LET.