Nenávist k Polákům v dějinách SSSR

 

 

      

JAK NKWD – STATNÍ CENTRALNÍ ORGAN V SSSR HLEDAL „POLSKÉ ŠPIONY“ V TELEFONNÍCH SEZNAMECH POD DIKTÁTEM „KRVAVÉHO SKRČKA“. Našli jich 111 tis. Rozsudek : smrt !! Dnes je zapomenuté výročí – 11. srpna 1937 - 2014

 

 V roce 1937 byl šéfem NKWD – Státního centrálního orgánu v Sovětském svazu psychopat Nikolaj Ježov, měl pseudonym „Krvavý skrček“ (měřil 151 cm). V mládí byl krejčovským pomocníkem, nechodil do školy, učil se z bolševických letáků. Komplexy a nenávist k lidem způsobily, že ve státě Stalina vyrostl na šéfa politické policie a organizátora masového zločinu – to obecně v době tzv. Velkého teroru v letech 1936 – 1938, kdy Sověti povraždili kolem 8 milionů vlastních občanů. Dnes se tyto oběti pokládají v Rusku za oběti, které padly v časech velké vlastenecké vojny.

 

   Jak najít na zavolání tisíce „polských špionů ??“  Příslušníci NKWD prohlíželi mimo jiné telefonní seznamy a když se jim zdálo být příjmení polské, danou osobu zatkli a zabili jako „špiona“. Zločiny se prodloužily do roku 1938. Pět krát víc bylo zavražděno Poláků v této akci než v Katyni!! Byla to největší operace NKWD týkající se masového zabíjení lidí jedné národnosti. Poláci z území národnostních menšin Marchlevštína a Děržinštína byli zabíjeni v Bělorusku a na Ukrajině. Slovo „polský“ se objevuje v rozkazu „Krvavého skrčka“ až 18 krát!! Dnes Poláci téměř nic nevědí  o takovém vraždění lidí té doby.

 

 

 „Krvavý skrček“ nenáviděl Poláky za určitý zázrak, který se měl stát u řeky Visly. Zesměšnění „Světové revoluce i přes prohrané Polsko“.

11. srpna 1937 v porozumění se Stalinem vydal rozkaz č. 00485, ve kterém napsal, že polské zpravodajství Sovětům škodí a je potřeba polské „špiony“ a „povstalce“ zatknout. Poté byli Poláci rozděleni do dvou skupin : První na popravu zastřelením a druhá do koncentračních táborů. O podílu rozhodovali lokální šéfové NKWD. Tím způsobem se politická policie vydala cestou tisíců nelegálních rozsudků smrti. Ježov dal tři měsíce na vykonání operace POW – Polská vojenská organizace.

 

z polštiny do češtiny přeložil : 

Marian Mario Artych, DiS. 

Brno, 11.8.2014

zdroje a odkazy : niezlomni.com/?p=16994

cs.wikipedia.org/wiki/Nikolaj_Ježov

21stoleti.cz/blog/2008/11/19/pet-zlocincu-na-ktere-by-se-nemelo-zapominat/

 

cs.metapedia.org/wiki/Zázrak_na_Visle

euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/1927-zazrak-u-visly.aspx

cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Varšavy_(1920)
 

 

 

 

Diskusní téma: Nenávist k Polákům v dějinách SSSR

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek