PARADOX AIR TELECOM

 
 
            V létě roku 2013 uzavřela v době tzv. Pavlovické ery uzavřela fyzická osoba Marian Mario Artych, DiS. smlouvu o telefonním neomezeném tarifu se společnosti Air Telecom, a.s. (původně jiném - tarif 500 minut za 560 Kč, na podzim byl přechod na tarif neomezený z hlediska České Republiky za 749 Kč AIR UNLIMITED). 
 
                     V tom roce 2013 je pravdou, že objednávka se protahovala od dubna do července, ale nakonec se strany dohodly. Kurýr PPL nebyl schopen do VP nic dodat dle instrukcí MMA, až nakonec při cestě do Brna v jiné záležitosti byla zásilka vyzvednuta v Brně - Líšni na pobočce kurýra v místě, kde přímo MHD nejede. V té části Líšně. 

 

     V době poškození SIM v říjnu 2013 se čekalo na novou SIM asi dva týdny a vyzvednutí bylo stejnou procedurou. 

 

   Smlouva mezi MMA a Air Telecom, vypršela letos v letě roku 2015, kdy se odběratel bude moci rozhodovat o jiném postupu. 

 

   Ale jinak v zasadě Air Telecom dodržel vůči MMA všechny sjednané postupy, zaslal řádně a včas všechny  faktury, VŠECHNA VELMI PODROBNÁ VYUČTOVÁNÍ. Všechny faktury a doklady o zaplacení jsou v archivu MMA. V létě roku 2014 vrátil zálohu v částce 1 000 Kč, slovy jeden tisíc korun za velmi dobrou platební morálku. A za 1,5 roku se jen v jeden den, možná dva stalo to, že úplně vypadl signál. Operátor dal k dispozici i zdarma mezinárodní roaming, i když v PL se spíše uživá mistní SIM. 

 

  Operátor Air Telecom tedy vůči MMA SPLNIL nakonec vše, na čem se dohodnul a jede dál. Jde o číslo 702 950 657.

 

 

  Nyní se objevila nová skutečnost, že tento operátor, respektive jeho obchodní zástupci prováděli nějaké nekalé obchodní praktiky na seniorech na venkově. Zatím dostal pokutu od Českého telekomunikačního úřadu v částce 120 000 Kč, slovy sto dvacet tisíc korun českých. Nyní má mít druhé spravní řízení. Ale z toho, co jsem pochopil, šlo spíše o záležitosti pevných linek, než o mobily. 

 

 

     Poznámka : Na trhu se zatím nejépe jeví asi operátor Fayn, kdy bez časových závazků je možné za 479 Kč/měs. používat na volání po celé ČR telefon neomezeně s tarifem Exclusive. A lze to platit i formou předplacené služby, takže zde odpadá riziko zadlužení. 

 

KLIKNI ZDE :

 

www.stream.cz/adost/10003917-telefonni-smejdi

 

www.stream.cz/adost/10004918-zatah-na-telefonni-smejdy

 

www.airtelecom.cz/cs/osobni/volani/mobilni-telefon-sit-air

 

www.fayn.cz/tarify/