PETICE FREEWILL

 
 
          MOTOmed je trenažér mírně připomínající rotoped. Na rozdíl od rotopedu však pacient při šlapání na MOTOmedu nemusí (ale může) vyvíjet přímou fyzickou sílu, pomoci elektromotoru dokáži šlapky s připevněnými končetinami pohybovat za něj. Díky této funkci je MOTOmed vhodný a účinný nástroj k možné rehabilitaci lidí s širokým spektrem diagnóz, jako jsou například lidé po cévní mozkové příhodě, lidé po úraze s přerušenou míchou, pacienti po operaci páteře, lidé s vážným neurologickým onemocněním (Roztroušená skleróza, myopatie, parkinsonová nemoc), DMO a další. V uvedených případech se jedná o lidi s těžkým tělesným postižením, kteří jsou většinou celodenně upoutání na invalidní vozík a kteří tak mají možnosti pohybu velice omezené.  

     Tito lidé si díky cvičení na tomto typu přístroje mohou co nejdéle udržovat alespoň dosavadní úroveň jejich zdravotního stavu, což samo o sobě vede k oddálení doby, od které se tito lidé stávají v ještě větší míře závislými na pomoci okolí a mimo jiné i na dalších typech nákladných zvláštních pomůcek. MOTOmed je pro tyto lidi tedy po mnoha stránkách velmi přínosný přístroj, který jim bezesporu dokáže velmi zkvalitnit život. Není proto divu, že je MOTOmed mezi těmito lidmi tak žádaný. Přes svojí vyšší pořizovací hodnotu je však pro většinu z nich nedostupný.

     Proto jsme přesvědčeni, že by měl být ve výše uvedeném seznamu zahrnut velmi užitečný a účinný rehabilitační přístroj MOTOmed či přístroj s ním funkčně srovnatelný.

     Děkujeme!

 

www.spolekfreewill.cz/news/petice-za-ziskavani-prispevku-z-up-na-porizeni-motomedu/

 

www.petice24.com/petice_za_ziskavani_pispvk_z_up_na_poizeni_motomed

 

 

Pavel Badač

spolek Freewill, tel. 777 683 308

Tichá 349

(Frenštát pod Radhoštěm)

 

 

Věrohodnost spolku Freewill je prověřena osobou Marian Mario Artych, DiS., Brno - Město

 

 

 

Diskusní téma: PETICE FREEWILL

Чудо-доска

WalterAlist | 21.04.2020

https://bit.ly/2xCED2D - Зеркало-бортовой компьютер

Přidat nový příspěvek