PROJEV PREMIÉRA V POLSKU 20.7.2021

 

Polský premiér varuje před čtvrtou vlnou pandemie. Uvažuje se o povinném očkování?

 

Pokud dojde k takovému počtu infekcí v důsledku toho, že se lidé neočkují, že je třeba provést určité změny v hospodářských pravidlech, pak to budeme muset udělat, řekl v pondělí premiér Mateusz Morawiecki.

 

Předseda vlády oznámil, že vláda nezvažuje zavedení povinné vakcinace proti COVID-19, což by bylo konečné řešení.

 

Premiér Mateusz Morawiecki v TVP3 Kielce řekl, že vláda podniká různé kroky, aby povzbudila Poláky k očkování proti COVID-19.

 

„To jsou všechny možné soutěže, bonusy, loterie. A skutečně, o něco více Poláků začalo s očkováním. A také věřím, že jak se Poláci začnou vracet z dovolené v srpnu, tak i ti, kteří jsou povzbuzováni příkladem jiných zemí, začnou očkovat,“ řekl premiér.

 

Je možné zavést povinné očkování?

 

Byl dotázán, zda vláda uvažuje o zavedení povinného očkování proti COVID-19, a doufal, že „k tomuto konečnému výsledku nedojde“. Dodal však, že například Francie a několik dalších zemí doporučují očkování nejen pro zdravotní péči, ale také pro mnoho dalších skupin.

 

"V současné době tento předpoklad nemáme, ale zároveň připomínáme, že pokud dojde k takovému počtu infekcí v důsledku toho, že se lidé neočkují, že bude třeba provést určité změny v hospodářských pravidlech, budeme to muset udělat. Dnes jsem umírněný optimista, ale varuji před čtvrtou vlnou, která může nastat,“ dodal předseda vlády.

 

Z polštiny do češtiny přeložil

Marian Mario Artych, DiS.

Zpracováno dne 20.7.2021

Článek vyšel v Polsku dne 20.7.2021

Článek je v Polsku uveřejněn na adrese : 300gospodarka.pl/news/premier-przestrzega-przed-czwarta-fala-pandemii-czy-sa-rozwazane-obowiazkowe-szczepienia