Sledovaná fakta

LETECKÉ NEHODY VE VARŠAVĚ PŘED LISTOPADEM 1989

Největší letecká tragédie v dějinách Polska. Letadla sovětské výroby IL 62 byla v dezolatním stavu, měla různé skryté závady. Před veřejností byla některá fakta zatajována. 7 let po smrti Anny Jantar

lotniczapolska.pl/Tragedia-Kopernika-byla-do-przewidzenia,12378

(tehdy spadnulo ve Varšavě letadlo "Mikuláš Koperník" v březnu 1980 - 87 mrtvých, z toho 77 cestujicích a 10 zaměstnanců aerolinií), přišla na řadu další rána, kde umírali lidé. Rok po výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu. 

 Letadlo, které mělo letět dne 9. května 1987 z Varšavy, letiště Okentě do New Yorku, začalo po pár kilometrech hořet. Bylo severozápadně od Varšavy. Piloti to zjistitli a chtěli doletět zpět. Ale už to nestihli. Letadlo spadlo v 11,12 hodin do lesa Kabackého v okolí Piasečna na teritoriu Varšavy. Letadlo neslo název Tadeusz Kościuszko. Další obrovská rána pro Polsko. Zemřelo 183 lidí, nehodu nikdo nepřežil. A v šoku zůstali hlavně ti, co odprovodili ráno své blízké nebo známé na letiště ve Varšavě.

wiadomosci.wp.pl/gid,14468357,gpage,2,img,14468438,kat,355,title,25-lat-po-katastrofie-Ila-62-w-Lesie-Kabackim,galeria.html

Takže ti "zlatí komunisti", co dávali lidem práci a bydlení, ve skutečnosti nechali létat lidi v něčem, čemu se dodnes v PL řiká "létající rakve". Tak dopadlo další letadlo jako IL 62. Dnes díky tomu nežije zpěvačka Anna Jantar, viz.www.annajantar.eu a nežijí další a další lidé. Odhaduje se, že spadlo celkem takových 14 letadel z SSSR a 1 000 lidí zemřelo jako oběti letecké havárie. A jak už to v České Republice chodí, o těch neštěstích před listopadem 1989 se toho moc neví. Opět se u nás uklidily fakta někam pod koberec. 

 

www.planes.cz/cs/clanky/27/

pl.wikipedia.org/wiki/Ił-62

ATENTÁT NA HEYDRICHA A LIDICE

 

Protektorát Čechy a Morava. Doba, kdy Vás mohli zabít a zastřelit za každé slovo. Období, kdy v roce 1941 se dostal k moci na podzim říšský protektor Reinhlad Heydrych. Exilová vláda pod vedením Dr. Edvarda Beneše se rozhodla na něj spáchat atentát díky cvičené rotě SOE v Anglii. Moc jsme si ale tím atentátem v Praze 27. května 1942 nepomohli. Atentát nějak kolem 10,30 hodin dopadl. Operace Antropoid se vydařila Jenže pak nastalo vyhlazování Lidic (10.6.1942), Ležáků (24.6.1942) a nakonec i zrada ze strany Čurdy a jeho vydání atentatníků. Gestapo vyplavilo dne 18.6.1942 kostel sv. Cyrila a Metoděje v Praze, aby atentatníky dopadlo. Díky tomu bylo pro ně "výhodnější" spáchat sebevraždu. No zkrátka jsme si s tím atentátem na Heindrycha tehdy moc nepomohli. Stálo to mnoho dalších životů. Ale pan Beneš byl po válce znovu vítán. Nebezpečný fanatik Adolf Htler nakonec válku naštěstí prohrál. Přesto ale dodnes existují hnutí, které jsou přesvědčeni o opaku. 

 

 

Jeden z odkazu České televize : www.youtube.com/watch?v=5cXaJfIX58U

Zmizelá zpěvačka Pavlína Braunová

Dne 6. srpna 1988 odešla od své babičky v Jižních Čechách mladá folková zpěvačka Pavlína Braunová, která měla prakticky život před sebou, měla 23 let, měla mít v onen den schůzku se svojí kapelou. Na schůzku nikdy nedorazila. V té době se vedla různá vyšetřování. Zda jela vlakem nebo svým "oblíbeným autostopem". Vedly se úvahy, že za socialismu emigrovala, ale po sametové revoluci se nikdo nevrátil, ani neozval. Dodnes jí nikdo neviděl, její tělo se nikdy nenašlo. Jedna z nejvíce pravděpodobných příčin je, že jí někdo zavraždil a důkladně se zbavil těla. Ale i to jsou jen nedoložené spekulace. 

Pavlína Braunová se narodila v roce 1965, vystupovala například s interprety Minnesengři, Sem tam  nebo Freska. 

 

PAVLÍNKA BRAUNOVÁ - NEJLEPŠÍ FOLKOVÁ ČESKÁ ZPĚVAČKA VŠECH DOB

 

www.youtube.com/watch?v=H23YzQ4HSt4&list=PLJMYzgfzCQeE9gt6KyeadctR_jP38gw8u&index=4

 

cs.wikipedia.org/wiki/Pavlína_Braunová

ceskokrumlovsky.denik.cz/kultura_region/bile-misto-pripomina-nezvestnou-zpevacku-pavlinu-braunovou-20140227-2jj0.html

 

 

 

archiv.musicopen.cz/index.php/glosy/967-requiem-za-pavlinu

www.denik.cz/ostatni_kultura/pavlina-braunova-byla-bezprostredni-zivel-vzpomina-jan-friedl-20140102-re7q.html

 

REQUIEM PRO PAVLÍNU, DOKUMENT STANISLAVA MOTLA :  www.youtube.com/watch?v=-K38ryWdRCg 

 

Zmizelá zpěvačka z Národního divadla v Praze Věra Urieová

   Mnoho legend dodnes vyvolává případ operní zpěvačky Věry Urieové, která se beze stopy ztratila v roce 1974. Její záhadné zmizení stále vyvolává řadu otázek, na něž je po tolika letech těžké odpovídat. Opravdu emigrovala do Rakouska, tak jak tvrdí její tehdejší druh, a nikomu z příbuzných a přátel se už nikdy neozvala? Nebo je její mrtvola zakopaná pod rododendronem na zahradě vlastní vily v pražském Braníku? Nezodpovězené otázky kolem zmizení Věry Urieové se v úterý 16. dubna 2013 snažil odhalit reportér Stanislav Motl v cyklu ČT Stopy, fakta, tajemství.

Je snad Věra Urierová pohřbena ve zdech Národního divadla. Nebo je snad pod ronodendronem v Praze ?? Údajný vrah nebyl nikdy dopaden a usvědčen.

Okultismus v nacismu

 

  Součastí německého nacismu a třetí říše za dob 2. světové války a Adolfa Hitlera byl hodně nebezpečný okultismus. Svědčí o tom jihlavské podzemí. Ale nejen to. I určité hrady a místa na území České Republiky mají nevysvětlitelnou energii až nevěřicím materialistům zůstává rozum stát!!! Nemusíte věřit radioaktivnímu záření či gama-záření a může vás zasáhnout. Inu duchové chtějí mít klid, nejen lidi!!

 

    A hlavně dobře zvažte, kam pojedete na dovolenou nebo na nějaký výlet. Jinak navštivíte okultismus tak rychle, že se nebudete stačit divit!! Stačí se vydat na hrad Zíkov... 

 

        

 

    

Hitler a jeho poklad

Hitler si po České Republice i po Evropě rozkrádal či nuceně za zlomky si kupoval různé umělecké sbírky. Byl například navštíven klášter ve Vyšším Brodě Hitlrem a gestapem Opat byl zajat, původně před ním zavíraly brány. Hitler měl v plánu si v Linzi - svém domovském rakouském městě provést nejvyšší sbírku umění všech dob.....

Atentát na soudce Falcone v Itálii

 

  Giovanni Falcone (18. května 1939 Palermo, Itálie - 23. května 1992 Capaci) byl italský prokurátor, který se specializoval na vyšetřování a odhalování zločinů Cosy Nostry. Byl jednou z vůdčích postav boje proti organizovanému zločinu v Itálii. Zemřel ve věku 53 let poté, co byl na něj spáchán atentát.

 

   V sobotu 23. května 1992 v 17:48 přistálo na palermském letišti (Punta Raisi) letadlo tajných služeb, letící z Říma (Ciampino), na jehož palubě byl prokurátor Falcone, jeho žena a jejich ochranka. Na místě již byly připravené tři obrněné vozy. Šéfem eskorty byl policista Arnaldo La Barbera.

   

V místě 38°10′58″N, 13°14′41″E (Capaci), byla pod vozovkou, blíže ke kraji, umístěna v kanalizační rouře výbušnina (tolit), zhruba 300 - 400 kg. Nálož byla v 17:59 hod, v době, kdy tudy konvoj projížděl, dálkově odpálena. (Později se zjistilo, že tam byla umístěna lidmi převlečenými za pracovníky silniční služby. Odkud však měli informaci o trase jízdy a typech vozů, ve kterých konvoj jel, zda to bylo z Ministerstva spravedlnosti, z letiště či odjinud, se nepodařilo vypátrat.)

Po odpálení trhaviny následovala obrovská exploze, která poškodila dálnici v délce zhruba 100 metrů a vytvořila v ní osmimetrový kráter.

Všichni tři policisté z prvního vozu byli na místě mrtví. Giovanni Falcone, který jel za nimi, ještě po výbuchu žil, byl však v kritickém stavu a zemřel dvě hodiny na to, při převozu do nemocnice. Jeho žena Francesca (36 let) zemřela okamžitě. Tělesný strážce Giuseppe Costanza byl vážně zraněn, ale atentát přežil. Výbuch dále zranil asi 20 lidí, kteří tudy v té době projížděli.

     

    První vůz, Fiat Croma hnědé barvy, řídil policista Vito Schifani, vedle něj seděl Antonio Montinaro a za nimi Rocco De Cillo. Druhý vůz, Fiat Croma bílé barvy, byl řízen samotným Falconem. Vedle něj byla jeho žena a za nimi tělesný strážce Giuseppe Costanza (pracoval pro Falconeho od roku 1984). Konvoj uzavíral Fiat Croma modré barvy, ve kterém byli policisté Paolo Capuzzo, Gaspare Cervello a Angelo Corbo. Auta jela z palermského letiště bez puštěných sirén po dálnici rychlostí 160 km/h.

 

Po jeho smrti se v Itálii zvedla vlna odporu proti mafii, byly organizovány protestní akce a spontánně vznikaly spolky, které měly donutit vládu k ostřejším protimafiánským opatřením.

Pomyslné žezlo v boji proti mafii převzal jeho přítel Paolo Borsellino. Svého kolegu však přežil jen o necelé dva měsíce.

19. července 1992 byl Paolo Borsellino zavražděn.

 

   

Na památku soudců Falconeho a Borsellina bylo letiště v Palermu pojmenováno Falcone-Borsellino Airport.

V lednu roku 1993 zadržela policie mafiánského bosse Riinu, který se několik let skrýval. Byl odsouzen na doživotí, mimo jiné i za vraždu Falconeho a Borsellina (jejich smrt měla být odplata za mafiánské procesy a také výstraha pro další, kteří by se do nich chtěli pouštět).

V květnu roku 1996 byl zatčen další mafián, který má vraždu Falconeho na svědomí - Giovanni Brusca.

V prosinci 1999 pak probíhal nový proces s lidmi odpovědnými za vraždu soudce Borsellina. Mezi odsouzenými byl i Bernardo Provenzano (ten se však skrýval, byl odsouzen v nepřítomnosti).
 


Někteří odsouzení byli pak v roce 2002 propuštěni z vězení za to, že budou svědčit proti dalším mafiánům.