Cameron nechce platit za úspěch Velké Británie vyššími odvody do evropského rozpočtu / Cameron niechce płacić za sukcesy Wielkiej Brytanii większe stawki do budrzetu europejskIego

 

 

Odkaz na český text : ekonomika.idnes.cz/cameron-britanie-neposle-2-miliardy-eur-evropske-unii-pdg-/eko_euro.aspx?c=A141024_163610_eko_euro_vez

 

 

Překlad do polštiny : 

 

Tłumaczenie na polski język :

 

 

Wielka Brytania ma lepsze czasy, dlatego Unia Europejska chce o 2,1 miliard euro więcej. Nic niedostaną, powiedział Londyn.

 

 

  Komisja Europejska żąda, by im Wielka Brytania zapłaciła do wspólnej kasy od początku grudnia więcej kasy – o 2,1 mld euro w góre, łącznie ok. 58 mld czeskich koron. Premier Wielkej Brytanii Donald Cameron  powiedział na summicie Unii Europejskiej w Brukseli, że to jest wykluczone.

  Brytania niewyraża sgode z żądaniem Unii Europejskiej na zapłacenie następnej kwoty ok. 2,1 mld euro do budrzetu europejskiego. Komisja europejska się tak zdecydowała na tej podstawie, że ona  dysponuje wynikami o gospodarce państw, które są członkami Unii za ostatnie okresy. Bruksela uwarza kontrole budrzetu europejskiego na podstawie rozwoju średniego prodkuktu krajowego za sprawe techniczną i robi taką kontrole regularnie.

„Jeżeli ktoś uwarza, że ja taki rachunek zapłace, to jest w błędzie. Tak niebędzie. “ Tak powiedział Cameron na summicie Unii Europejskiej. Suma piniężna, którą chce Komisja Europejska, on uwarza w każdym raże nie do przyjęcia. Według premiera Wielkiej Brytanii powinna się Unia tłumaczyć,  z kąd się biorą takie wnioski.

 

   Ministrowie finansów będą muszeli się wyjątkowo spotkać i dyskutować w tej sprawie, powiedział Cameron. O wspólnym postępowaniu rozmawiał już z premierem Holandii Markem Ruttem. Holandia ma dać do budrzetu europejskiego drugą największą kwote. Cameron widzi wspólników we Włochach i Grecji.

 

   W Brytani, gdzie w tym roku w eurowyborach ma zwycięstwo antyeuropejska partja UKIP, to jest ich głowny temat. Cameronowi się niepodoba według medii w Brytanii, by płacić jeście za to, że jego gospdarka była lepsza od gospodarki innych krajów w Unii.

 

  Premier według BBC powiedział, że jest wkurzony na sposób, jakim śię zachowuje Uniia do Brytyjczyków. „Jeżeli wam dają taki rachunek i okres jeden miesiąc do zapłacenia, pomoże to jakoś temu, że jest Brytania członkem Unii Europejskiej??  Na pewno nie,… “ zkomentowała to agentura Reuters.

 

   Nowa wpłata by zwiększyła koszty na członkostwo Brytanii w Unii Europejskiej ok. 20 procent. Premier jest według informacji w mediach jeście więcej zły na to, że Francja ma w ramach budżetowej korekty otrzymać ponad miliarde euro. I to jest najwięcej ze wszystkich państw z całej Unii.

 

   Republika Czeska ma dostać w ramach rozliczenia ok. 21,7 milionów euro. Szef czeskiego rządu Bohuslav Sobotka przypomiał również, że w tym roku Czechy spodziewają się większego odprowadzenia do budrzetu europejskiego. „Liczyme się z tym, że się to powinno na tej zasadzie wyrównać ,“ powiedział, jak odchodził z summitu. Zwrócił uwage na to, że decyzja jest z obliczania europejskiego urzędu statystycznego Eurostat i na summicie była mowa na temat o obsłudze niepodległości takiej instytucji.

 

 

 

 

Marian Mario Artych, DiS.

Brno 27.10.2014r.

Diskusní téma: Cameron nechce platit za úspěch Velké Británie vyššími odvody do evropského rozpočtu / Cameron niechce płacić za sukcesy Wielkiej Brytanii większe stawki do budrzetu europejskiego

Ma rację....

Michał | 27.10.2014

Cameron dobrze zrobił że odmówił!. Bo z jakiej racji miliard (z tych dwóch) angielskich Unia ma zapłacić Francji??. Bo tak to wygląda. Brytania wkłada do budżetu UE w miesiąc ponad 2 miliardy, a UE jeden z nich płąci Francji!. I to jest właśnie wyzysk jednych kosztem drugich, zabiera się Angolom, a daje żąbojadom. Czysty marksizm w wykonaniu UE.

Přidat nový příspěvek