Personální selhaní Městské policie v Polsku aneb nasilí na 20letém mladíkovi ve Štětínku

 

 

        

Šok. Podívejte se jak Městská policie mučí 20-letého člověka !!

 

   Na nahrávce umístěné na internetu je jak příslušník Městské policie šikanuje mladého člověka ve služebním voze.

 Zásah nebyl proveden zcela tak jak by měl, vysvětluje na televizní stanici TVN24 Gřegoř Grondys ve Štětínku (nejde o Štětín, ten je větší).

(Polsky : Szczecinek)

 

Odkaz na mapu

 

 

  V ranním rozhovoru nechtěl říci, jestli bude suspendovat příslušníka, který , jak je vidět na nahrávce z internetu – zmlátil zadrženého 20letého člověka a nastříkal mu slzný plyn.

  Zásah byl zahájen na základě ohlášení kolemjdoucí ženy, která si stěžovala na špatné chování skupiny podnapilých, vysvětluje Gřegoř Grondys podrobnosti z případu ze dne 3. října 2014. Tehdy provedli příslušníci Městské policie brutální zásah vůči jedné osobě z té skupiny. Zadržený 20letý mladík Gřegoř Mjelčarek tvrdí, že byl odvlečen do služebního vozu, protože neměl u sebe občanský průkaz a nechtěl podepsat nějaké dokumenty, které mu strážnici vnucovali. Ten muž měl být nejvíce agresivní, vysvětluje nám příslušník Grondys. Nechtěl poslechnout příslušníky, ubližoval jim a byl umístěn do služebního vozu za účelem převezení na policii, říká v TVN24 šéf Městské policie ze Štětínka.

 

  A jaká je pravda ??  Městský portál temat.net zaregistroval celou událost. Nahrávka, která byla zveřejněna, má dvě části. Na první je vidět skupina zasahujících strážníků. V druhé části je nahrávka pořízena pomocí diktafonu zapnutého přes zadrženého mladého muže, jsou tady slyšet zvuky, které připomínají údery, z hovoru je vidět, jak 20-letý mladík byl zmlácen  a ještě byl na něj použit pepřový sprej. Strážnici měli z počátku ho převést na policii, nakonec ho vysadili před nemocnici.

 

   Po ranním rozhovoru na televizi TVN24 se situace rychle obrátila. Již po desáté hodině mluvčí radnice ve Štětínku Tomáš Čuk ohlásil v Polském rozhlase, že strážník již byl suspendován a pravděpodobně bude propuštěn ze služby. Rozhodnutí v té věci má učinit před polednem starosta, to je po setkání s útvarem Městské policie ve Štětínku.

 

  Údálost, jaká se stala ve Štětínku, ukazuje na to, že Městská policie by se měla co nejdříve zrušit. Vůbec není potřebná v polských ulicích. Jejich jediný úkol je dávat pokuty za špatné parkování, psí exkrementy a nebo, jak můžeme vidět na videu, mlácení mladých lidí. Městská policie nás stojí hodně a proto by měla být co nejdříve zrušena.

 

Z polštiny do češtiny přeložil :

 

Marian Mario Artych, DiS.

Brno 20.10.2014

 

Článek byl v Polsku zveřejněn dne 20.10.2014 v 11,47 hodin

www.fronda.pl/a/szok-zobacz-jak-straz-miejska-katuje-20-latka,42994.html

 

 POZOR !! VIZUÁLNÍ A ZVUKOVÁ NAHRÁVKA V DRUHÉ ČÁSTI BYLA POŘÍZENA V PL AMATERSKOU CESTOU MOBILNÍM TELEFONEM OBĚTÍ FYZICKÉHO ÚTOKU ZE STRANY ZAMĚSTNANCE MĚSTSKÉ POLICIE. OBSAHUJE V URČITÝCH USECÍCH NADÁVKY A URČITÉ VULGARNÍ VÝRAZY.  

 

 

 

Diskusní téma: Personální selhaní Městské policie v Polsku aneb nasilí na 20letém mladíkovi ve Štětínku

Straż miejska

Michał | 24.10.2014

I między innymi dlatego Straż Miejską należało by się zlikwidować. A ten filmik to już po serwisach informacyjnych krążył kilka dni temu. Przez parę dni mieli się nad czym rozwodzić - ramówkę wypełnili.

Re: Straż miejska

Marian Mario Artych | 24.10.2014

Tych strażaków należało by nie tylko zwolnić z pracy, ale pozamykać do więżenia

Přidat nový příspěvek