Polská media : Zanechál Islámu, Ježiš ho zachránil před smrtí, zdroj : www.fronda.pl

 

 

            

Zanechal islámu, Ježíš ho zachránil před smrtí

 

 Mladý islámský imám poznal Ježíše Krista tím, že si četl Korán. Když přijal křest, rodina ho odmítla. Uvěznili ho doma, bili ho, nechali ho o hladu vyhrožovali mu smrtí. Zachránila ho víra v Ježíše Krista.

 

 Bývalý muslimský imám, který se navrátil ke křesťanství, soudí, že Bůh ho zachránil před hrozbou smrti a mučením z rukou jeho rodiny. „Ten svatý Korán mě navrátil ke křesťanství", říká Mario Joseph. Bývalý imám vypověděl o své historii o navrácení ke křesťanství prostřednictvím televize HM Television.

 

  Mario Joseph přišel na svět v Indii čirou náhodou, jeho matka nesouhlasila s potratem, který  jí nabízeli lékaři. Byl zasvěcen prostřednictvím rodiny Bohu a samozřejmě při dosažení věku 18 let byl muslimským imámem.

 

  Dříve se ho někdo zeptal, kdo byl Ježíš, Mario Joseph začal studovat Korán pod vzpomínkami na Ježíše. Mladý imám se začal zajímat o to, proč je v Koránu tolik informací o Ježíši a jeho matce Marii. Působilo to na něj dojmem, že Ježíš musel být důležitější osobou než sám Mohamed.

 

 Mario Joseph zdůrazňuje, v Koránu si přečetl, že Ježíš byl „Božím Slovem“ a „Božím Duchem“, léčil nemocné a křísil mrtvé. Mohamed takové věci neprováděl.

   Nakonec se Mario Joseph rozhodnul přijmout Ježíše jako Boha. Navracení vyvolalo ohromný hněv v jeho rodině. Když jeho otec zjistil, že se nachází v katolickém centru, zmlátil ho. Když získal zpět sebevědomí, ukázalo se, že leží nahý ve svém domě, má svázané ruce a nohy. Do svých ran na těle a do úst dostal pálivou papriku, aby se mu přitížilo s utrpením. Jak vysvětluje Mario Joseph, jeho otec vykonával to, co mu prostě nařizuje Korán. Trestal ho jako odpadlíka z islámu, ale zdůrazňujeme, že to nebylo plně s metodami, které nařizuje Korán.

 

   „Konvertita“ byl následně přes 10 hodin o hladu, neměl k dispozici dostatek vody. Bratr ho nutil, aby pil jeho moč. Nakonec po mnoha dnech otec Mario Josepha si k němu přisedl, dusil ho, hrozil mu nožem. Domáhal se, aby se vzdal učení Ježíše. Mario Joseph byl přesvědčen, že ho otec zabije. Pomyslel jednak na to, že Ježíš zemřel, ale vrátil se. Jestli věřím v Ježíše a zemřu, mohu zpět dostat život. Odstrčil svého otce, který mu hrozil nožem, muž se převrátil a poranil se. Rodina ho vezla rychle do nemocnice a zapomněla zamknout dveře od pokoje, kde byl Mario Joseph vězněn.

 

  

   Mario Joseph rychle utekl a zavolal taxi. Muž, který taxi řídil, byl křesťan a pomohl „konvertitovi“. „Toho dne jsem pochopil, že Ježíš je živý třeba teď, Když jsem volal o Jeho pomoc, zachránil mě. “- odpovídá Joseph po uplynutí 18 let po těch událostech.

 

 

Z polštiny do češtiny přeložil

Marian Mario Artych, DiS.

Brno dne 13.9.2014

Článek byl v Polsku zveřejněn dne 12.9.2014 v 19,56 hodin

 

www.fronda.pl/a/porzucil-islam-chrystus-uratowal-go-przed-smiercia,41592.html


Diskusní téma: Polská media : Zanechál Islámu, Ježiš ho zachránil před smrtí, zdroj : www.fronda.pl

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek