Polsko válku nepotřebuje, Radek Velička v ČR neříká úplnou pravdu

 

 

         

           Český, částečně vulgární portál www.stalo-se.cz zveřejnil dne 1. září 2014 článek, kde je popisována známa skutečnost ze dne 31. srpna 2014 , že polský premiér Donald Tusk se stává předsedou Rady Evropy. Zároveň zde bylo sděleno, že se tak stává 75 let po vypuknutí 2. světové války, která byla nejkrvavější v lidských dějinách (2. světová válka vypukla dne 1. září 1939).

 

        Děd Donalda Tuska Josef byl důstojníkem SS v armádě, což je v Polsku již obecně známa skutečnost. Navíc po válce odešly různé matriční dokumenty do Sovětského svazu, takže tam se dá ledacos ověřovat. Proto také se tato skutečnost objevila i v ruských mediích.

 

      Dále je zde popsáno následující, cituji :

   „Dnes je Polsko nejagresivnějším státem v Evropské unii, které chce po vzoru nacistického Německa napadnout Rusko a vyhlásit mu válku. Proto nikoho neudiví, že prezidentem Evropské unie je nacistický pohrobek a Kačer Donald z Polska.“

 

   Fakt je zde jeden. Dne 12. března roku 1999 jsme jako Česká Republika vstoupili do Severoatlantické aliance NATO bez referenda občanů. Vstoupili jsme tam společně ještě se dvěma dalšími státy jako je Polsko a Maďarsko.  Jednání o tom bylo již v létě roku 1997. Článek 5 určité smlouvy je o tom, že pokud je ohrožen jeden člen, týká se daný problém všech členů.

 

  V současné době se věc má tak, že v zemi, kde žije cca 40 mil. obyvatel, tedy čtyřnásobně více než v České Republice, mohou být různé pohledy na věc.  Jedna skupina by si i přála nějakou invazi, druhá zase ne. Generálně ovšem jde o to, že Polsko se do žádné samostatné operace samo pustit ani nemůže a pokud by tak činilo, tak jen z rozhodnutí NATO. V takovém případě by do vojenského útoku šlo více zemí. Polsko není vojensky ani tak silné, aby bylo hrozbou pro Rusko a moc Vladimíra Putina a prakticky nebylo nikdy.

 

  Tvrzení, že Polsko chce samo od sebe vyvolat nějakou válku jen proto, že přijalo na své území americké vojáky a ještě po vzoru tehdy nacistického Německa, je bezostyšná lež. V tomto punktu je pan novinář Radek Velička sprostý lhář. Polsko, pokud to bylo v jeho silách, se snažilo humanitárně pomáhat Ukrajině již od krize na Majdanu, jak to bylo jen možné. Pobyty v nemocnicích u zraněných osob, materiální zajištění, atd. Zároveň Polsko mělo právo na to, aby nepustilo na své území letadlo s ruským ministrem obrany Sergej Šojgu. Tohle ještě není sama o sobě hra na Studenou válku.

   Nelze se divit určitým věcem, díky Rusku přišla spousta Poláků o život v době čistky Nikolaje Ježova, dále v Katyni. 

Sledovaná fakta

 

V roce 1980 a 1987 díky dvěma Sovětským letadlům IL 62 a IL 62 M, které měly konstrukční vady, muselo ve Varšavě přijít o život až 270 lidí včetně Anny Jantar.

Sledovaná fakta

 

www.annajantar.eu

 

Dne 10. dubna 2010 se odehrála další letecká nehoda ve Smoleńsku, kde se zabil polský prezident Lech Kaczyński se svoji ženou Marii a dalšími představiteli polské garnitury v letadle Tupolew Tu 154.  Tato nehoda dodnes má určité nejasnosti.

cs.wikipedia.org/wiki/Havárie_Tu-154_u_Smolenska

  My jsme zase přišli o vynikající hokejisty  Josef Vašíček, Jan Marek, Karel Rachůnek dne 7. září 2011, letadlo Jak–42 u ruské Jaroslavli. V tom byl i Slovák Pavol Demitra.

cs.wikipedia.org/wiki/Letecká_havárie_v_Jaroslavli_v_roce_2011

 

 

 

 Na základě prověrky www.nic.cz je zmíněný portál patřicí panu Radku Veličkovi.

 

radek-velicka.cz/

www.stalo-se.cz/?p=21028

www.fronda.pl/a/czeski-portal-przypomina-o-dziadku-z-wehrmachtu,41328.html

 

Diskusní téma: Polsko válku nepotřebuje, Radek Velička v ČR neříká úplnou pravdu

genuine cialis online uk

grailky | 21.03.2021

[url=https://vsdoxycyclinev.com/]canadian pharmacy doxycycline[/url]

Přidat nový příspěvek