PROBLEM ISLAMU W CZECHACH WEDŁUG CZESKIEGO ŻRÓDŁA

 

 

         

   Według obecnych relacji Czesi niechcą islamu w Republice Czeskiej. Obecnie już w 2006 r. było opisane, że ¾ obywateli ma złe zdanie na taką religje. W 2006r. już się muzułmanów bało około

60 %_ obywateli czeskiego kraju. Strach jest także z tego, że nam mogą muzułmanie coś terorystycznego zrobić, to znaczy wysadzić w powietre jakiś budynek w Pradze lub w Brnie.

  Większość obywateli raczej w ogóle niechce tutaj islamu. Niektórzy się tym nieinteresują, wolą się tylko zajmować swojimi sprawami.

  Teraz są obecnie znane meczety w Czechach cztery. Praga, Brno, Teplice i Karlowy Wary. Ciekawa sprawa jest, że w Karlowych Warach jest część muzułmanów  rosjanami. Bo w tej części kraju, gdzie jest nawiększe sanatorium, jest dużo ruskich obywateli.

  Niestety w Czechach też prawdopodobnie powstawają jakieś muzułmańskie wioski. Kręci się koło tego jakaś dziwna mafia. Szefem w tej sprawie w Karlowych Warach jest Muneed Hasan Alrawi. W Pradze robi szefa muzułmanów Vladimir Sańka. Oni mają wpływ tutaj na niektóre media i polityke. Także publiczność. To znaczy pare osób jest przekonanych o tym, że ten islam jest dobry.

 

  Vladimir Sańka rządzi nie tylko w Pradze, ale także w Teplicach. Drugi szef rządzi w Brnie i w Hradec Kralowe. Jego muzułmanie w Hradec Kralowe mu zawdzięczają zakup budyku, gdzie jest meczet. W mediach jest mowa o tym, że istnieje pewne zdjęcie, gdzie jest Alrawi z biznesmenem Abdullaha Al Sorajai, i to w Pradze w hotelu Alcron. Ten gość jest ambitnym sponzorem muzułmańskich spraw w Czechach. Budowanie meczetów, itd. I jest on z kraju Saudska Arabia. Wpływ na to ma też to, że za w czasach komunistycznych tacy goście tutaj w Czechach mogły brać legalnie udział na studjach, naprzykład w szkołach wyszych.

 

URZĘDNICY BĘDĄ PROWADZIĆ DOCHDZENIE W SPRAWIE WYKŁADU PANA ALRAWI. JEST ZAGROŻENIEM DLA ISLAMU W BRNIE

 Brno – Wychowanie dziecka z tym, że będzie nienawiść z ich strony wobec niewierzącym albo bić kogoś , jeżeli się niebędzie modlił. Tak powiedzał na wykładach według Społki atejistów Republiky Czekiej szef czeskich muzułmanów w Brnie. Spółka atejistów dlatego uczyniła na niego zgłoszenie karne. Jest nagranie z meczetu z Brna w internecie.

 Alrawi na wykładach powiedział coś na temat wychowanie dziecka. Tłumaczy on tam, że pomiędzy 7.i 9. rokem życia jest potrebne dawać do głowy  miłość i nienawiść. „Twój obowiązek jest w tym okresie nauczyć dziecko kochać islam i to, że by był muzułmanem. I ściególnie nauczyć go nienawiść do wszystkich, którym się Allah niepodoba”, tak powiedział Alrawi na nagraniu.

 Dzieci, które się niechcą modlić, muszą od rodziców dostać w pierdol według tych wykładów. „A oczywiście z miłością”, powiedział Alrawi.

  Atejistom się niepodobają takie słowa. „Niejest możliwe, by jakiś głowny przedstawiciel religii zarejstrowanej przez państwo, namawiał kogoś do nienawiści”, powiedzial członek organizacji Atejistów Republiky Czeskiej Sławek Czarny (Slávek Černý). Powiedział jeście, że on niema nic przeciw muzułmanom. „Mnie się niepodoba to, że do meczetu w Brnie przychodzą ekstremiści.”

  Alrawi twierdzi, że wykład jest w kontekscie zmanipulowany. „I to niejest pierwszy raz. Z mojej strony chodziło tylko o tłumaczenie. Mamy wrogów, którzy sobie za dużo pozwalają. Poczekam sobie na wyniki sądu”, mówi Alrawi.

   Ogłoszenie karne otrzymała Najwysza prokuratura, która na końcu czerwca 2013r. dostarczyła to na Prokurature rejonową w Brnie. Jan Petrasek z prokuratury powiedział, że wydarzenie jest ciekawe a wyjątkowe. „Już o tym była mowa z naszej strony, ale naraże niejestem pewien, jak to posądzić. Jeżeli ogłoszenie karne zostanie uznane, wtedy prawdopodobnie pujdzie o moralne zagrożenie wychowania młodzieży. W takim wypadku raczej będziemy pana Alrawi scigać.” powiedział Petrasek.

  Trudniejsze będzie decydowanie o tym, że te przysłowia niepochodzą od jednej małej grupy. Jeżeli prokuratura ogłoszenie poświęci, będzie to pierwsze rozwiązanie takiego wydarzenia i sądy będą mieli na przyśłość inspiracje. „Zrobić z całej islamskiej fundacji grupe przestępczą, jest odwaga, ale jest możliwa”, stwierdził Petrasek. Kontrowersyjne wykłady w meczetu nieodbyły się pierwszym razem, w przyśłości jeżeli się będą one powtarzać, mogą one zostać posądzone jako działanie islamu ponad prawem.

  Wykłady są z poświęconych tekstów. „Mam nadzieje, że o tej sprawie niebęde ja decydował”, zwracał uwage na trudność sytuacji. Sprawa może wracać z powrotem do Najwyszej prokuratury. „Oburzenie atejistów jest logiczne i ja temu rozumiem, ale niepotrafie decydować.” Na video zwrócił uwage bywały członek fundacji islamskiej Łukasz Lhocian (Lukáš Lhoťan).

„Niezależy na tym, jaka jest wiara, która uczy dzieci nienawiść, ale to, że chce po rodzicach kary fizyczne za niebranie udziału dzieci w islamie czy niezostać muzułmanem. Odbieranie prawa na swobode religji już niejest w oskarżeniu od strony Atejistów. „Oczywiście się nam to niepodoba. O tym, że ktoś dzieci bił w meczetu, niewiemy. Ale namawianie do nienawiści według nagrania, na to mamy dowody”, tłumaczył pan Czarny (nazwisko Černý).

 

 

Marian Mario Artych, DiS.

Brno 5.10.2014r.

 

Żródło : brnensky.denik.cz/zpravy_region/alrawiho-kazani-proveri-urednici-ohrozuje-islam-v-brne-20130713.html

 

 

Diskusní téma: PROBLEM ISLAMU W CZECHACH WEDŁUG CZESKIEGO ŻRÓDŁA

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek