Zaháda v kacení lesů v Rusku u hranic s PL

 

 

          

    Rusové kací les při hranici s Polskem!! Chystají případný prostor k útoku ??

 

Poznámka pisatele : Polsko nemá hranici s Ruskem jako takovou, ta je více na východ. Ale severně od Varšavy a východ od Baltského moře je hranice PL a Rusko – tzv. kaliningradský obvod

www.mapy.cz/zakladni?x=21.8598830&y=54.3178150&z=6

cs.wikipedia.org/wiki/Kaliningrad

 

   Rusko provádí kacení stromů v Kaliningradském obvodě, minimálně na výšce obce Goldap, dozvěděl se neoficiálně deník „Polské noviny každý den“. Vznikají snad tímto způsobem možné prostory pohybu k hranici.

 

    Jak informuje deník „Polské noviny každý den“, o tuto záležitost se již zajímají polské speciální služby, jelikož taková činnost lépe umožňuje ruským vojákům přistup k hranici s Polskem. Polští agenti začínají při hranici s kaliningradským obvodem pátrat například v lesních společnostech, z jakého důvodů se na hranici s Polskem se kácí stromy. Kacení stromů ze strany Rusů způsobuje, že vznikají široké lesní prostory, které tu předtím nebyly. Otázka : Co to může znamenat ? Těžce to můžeme komentovat, máme málo informací. Kácení stromů je samo o sobě vstupem k něčemu. K čemu, to nevíme. Můžeme dělat závěry ze všeho :  Tohle může být začátek budování dojezdové trasy, která usnadní manévr ruských vojáků směrem k polské hranici. A možná jde o pokládání drátů vysokého napětí. Můžeme dost obtížně určit, zda je to hrozba nebo je to zcela neutrální. Nepochybně Polsko by se o to mělo začít zajímat. Jsou tu drastické komentáře, které jsou jednak předčasné – komentuje v rozhovoru s portálem niezalezna.pl (niezaleźna – nezávislá) dr. Přemyslav Žuravský vel  Grajevský, politolog, specialista v oblasti mezinárodních otázek.

 

Je  to snad příprava na vojenské manévry ??

 

 

Z polštiny do češtiny přeložil

Marian Mario Artych, DiS.

Brno dne 11.9.2014

Článek byl zveřejněn v Polsku dne 10.9.2014 v 10,14 hodin na portálu www. fronda.pl

 

www.fronda.pl/a/rosjanie-wycinaja-las-przy-granicy-z-polska-robia-korytarz-do-ataku,41499.html

 

Diskusní téma: Zaháda v kacení lesů v Rusku u hranic s PL

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek