STRANSKA SCALA

 

     Správně česky psáno - STRANSKÁ SKÁLA, je další turistickou atrakcí v městě Brně. Je prakticky u Bílé Hory východně od centra Brna. Měří cca 310 m. Je součastí městské části Brno - Slatina. Známé archeologické naleziště v Jihomoravském kraji. Byla zde také určitá aktivita za druhé světové války. Stranská skála se pyšní také výškou 310 m, dostupností pro brňáky a vápencovými kameny. Je to chráněná krajinná oblast. 

 

     Tato galerie může posloužit pro mimobrněnské návštěvníky nebo přistěhovalce do Brna, kteří tuto znalost nemají a mohou tak na fotografíích poznat další turistickou lokalitu. 

 

       Brnoturistiku na Stránskou Skálu jsem provedl v sobotu 20. 8. 2016. Počasí bylo velmi přiznivé, teplota vzduchu v Brně se pohybovala kolem 28 až 31 st. C. Brnoturistiku jsem během prázdnin roku 2016 provedl také  ještě jednou, a to v pondělí 4.7.2016, viz. některé foto v galerii na jiném místě. Tablet Lenovo, ze kterého tyto fotografie vzešly, byl úplně poprvé použit právě 4.7.16 právě na Stranské Skále. 

marioartych-net.webnode.cz/turisticka-galerie/

 

    Jak jsem již zminil, Stranská Skála patří pod Slatinu, kde jsem v dětství bydlel a navštěvoval základní školu. I takto můžete chápat mé turistické návraty do této oblasti po zhruba 25ti letech. 

(c) Marian Mario Artych, DiS.

Brno,

datum vložení a zpracování dne 21.8.2016