TURISTIC PALAVA

 
          Turistická výprava na Pálavu, která je chraněnou krajinnou oblastí a skvostem Jihomoravského kraje a okresu Břeclav. Fotografie znázorňují jakousi alternativu chůze z železniční zastávky pro osobní vlak POPICE přes Strachotín a Dolní Věstonice směr Dívčí hrad - zřícenina. Odtud je pak možné jít směr Klentnice. Tady tato výprava prozatím skončila. Tato aktivita se uskutečnila v den 10.10.2016.
 
        Ale jinak je možné jít a dá na tzv.Sirotčí hrádek a protáhnout to až do Mikulova. V Mikulově je možné v určité sezóně navštívít jeskyni Turold. 
 

Široké okolí města Mikulov je začleněno do Chráněné krajinné oblasti Pálava. Jedná se o krajinný komplex Pavlovských vrchů a údolní nivy řeky Dyje chráněný od roku 1976, který byl v roce 1986 zapsán na seznam biosférických rezervací UNESCO. Od roku 2003 je pak Pálava součástí rozšířené biosférické rezervace Dolní Morava, která zahrnuje také Lednicko-valtický areál a lužní lesy na soutoku Moravy a Dyje.

 
 
 
 
 
      

Fotogalerie: TURISTIC PÁLAVA

    Veškeré fotografie pořídil Marian Mario Artych, DiS. pomocí tabletu Lenovo 3.7 Essential s operačním systémem Android. Turistický výjezd byl proveden dne 10.10.2016, viz mapy dole.

 

Brno, 

datum vložení a zpracování dne 13.10.2016