VELKÉ NEBEZPEČÍ ISLÁMU PODLE POLSKÝCH MEDIÍ - ČLÁNEK www.fronda.pl

 

 

       

„Islám nebo smrt“,
zabito 80, uneseny ženy

 

  Bojovníci „Islámského státu“ provedli další masakr na Jezidech. Zastřelili 80 mužů, kteří nechtěli přijmout islám a unesli ženy a děvčata do nevolnictví.

 

  Bojovníci „Islámského státu“ přepadli vesnici na severu Iráku, kde žijí Jezidé. Jako vyznavačům náboženství, které jsou z pohledu radikálních sunnitů kultem ďábla, byl dán výběr : islám nebo smrt. Ve výsledku nezájmu ze strany jezídů na rezignování na svoji vírů bylo zabito 80 mužů a uneseny ženy. Čeká je s největší pravděpodobností osud sexuálního otroctví.

  Obyvatel jedné vesnice, která leží v okolí místa incidentu, řekl medií o dění krveprolití, o jakém uslyšel od jednoho z islámských bojovníků.

 

  „Řekl mi, že Islámský stát“ strávil pět dnů tím, že chtěl obyvatele vesnice přesvědčit k přechodu na islám. Dnes proběhl na dané téma dlouhý výklad – říká Iráčan. „Řekl, že v následném dění byly odvedeni muži a postříleni. Ženy a děvčata zůstaly uneseny pravděpodobně do Tal Afar, protože to je místo, kde přebývají zahraniční účastníci boje", dodává.

 

Poznámka pisatele :„Islámský stát“ – radikální hnutí fungující převážně i v Iráku

 

Z polštiny do češtiny přeložil 

Marian Mario Artych, DiS.

zveřejněno v Polsku dne 16.8.2014 v 16,00 hodin

www.fronda.pl/a/islam-albo-smierc-zabito-80-porwano-kobiety,40675.html

 

Brno

dne 16.8.2014

 

Diskusní téma: VELKÉ NEBEZPEČÍ ISLÁMU PODLE POLSKÝCH MEDIÍ - ČLÁNEK www.fronda.pl

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek